Spełnia się marzenie rodziny z Januszowej. Fundacja Renovo buduje jej dom [ZDJĘCIA]

2022-12-30 8:20

Budowa idzie pełną parą. Chodzi o dom dla rodziny z Januszowej w gminie Korzenna koło Nowego Sącza, który buduje Fundacja Renovo. Gotowe są już dwa piętra, a po nowym roku położony będzie też dach. Potrzeby nadal jednak są duże. Każdy z nas może pomóc.

Januszowa. Fundacja Renovo buduje dom dla rodziny mieszkającej w garażu

Marzenia o własnym domu przerwała nagła diagnoza lekarska. Sześcioosobowa rodzina z Januszowej koło Nowego Sącza od kilku lat mieszka w garażu zaadaptowanym na mieszkanie. Ojciec rodziny rozpoczął budowę domu, jednak musiał ją przerwać, po tym, jak dowiedział się, że jest chory na białaczkę. Pomóc postanowiła działająca od blisko 10 lat fundacja Renovo, która remontuje mieszkania i buduje domy osobom potrzebującym. Prace ruszyły we wrześniu. Dziś dom już stoi. Po nowym roku ma być położony dach. Nie udałoby się to, gdyby nie pomoc dobrych ludzi. Wolontariusze proszą kolejny raz o pomoc. Tym razem szukają elektryków i hydraulików, którzy w domu zrobią sieci.

Przystanek - trybuna sportowa w Nowym Sączu

Prace, jakie w najbliższym czasie chcemy wykonać, to jest instalacja hydrauliczna i elektryczna. Musimy to zrobić w pierwszym etapie, po położeniu dachu. Jeżeli tego nie zrobimy, nie ruszymy z dalszymi pracami. Dlatego, jeżeli ktokolwiek będzie miał chęć pomocy nam w tym, to zapraszamy. Potrzebujemy rąk do pracy, ale również materiałów, jak kable, rury, puszki, gniazdka, piec centralnego ogrzewania – wyjaśnia Dawid Zawiliński z fundacji Renovo.

Sonda
Masz noworoczne postanowienia?

Fundacja Renovo z Nowego Sącza. Jedyna taka w Polsce

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to są szanse na to, że budowa domu zakończy się przed wakacjami. Tu warto dodać, że fundacja Renovo działa już od blisko 10 lat. W tym czasie wybudowała 3 domy i 7 wyremontowała mieszkań. Jest jedyną fundacją w Polsce, która w ten sposób pomaga potrzebującym. Osoby, które chcą przekazać materiały na budowę, albo pomóc w inny sposób numery kontaktowe znajdą TUTAJ

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE