Są w pociągach, ale też na dworcach i stacjach. W wakacje Straż Ochrony Kolei ma pełne ręce roboty!

2022-07-04 16:54
Straż Ochrony Kolei nie ma wolnych wakacji
Autor: Darek Ryś Straż Ochrony Kolei nie ma wolnych wakacji

Nie tylko policja, ale też Straż Ochrony Kolei dba o nasze bezpieczeństwo podczas wakacji. W pociągach, ale też na stacjach i dworcach kolejowych jest teraz więcej patroli.

Strażnicy SOK częściej niż zwykle patrolują też przydworcowe tereny oraz okolice mostów i wiaduktów kolejowych, gdzie w czasie wakacji mogą pojawiać się dzieci. Do swojej pracy strażnicy wykorzystują między innymi mobilne centra monitoringu. Dzięki nim możliwe jest obserwowanie tego, co dzieje się na liniach kolejowych nawet z ukrycia.

Funkcjonariusze SOK pojawiają się też na wakacyjnych festynach i piknikach, gdzie podpowiadają jak bezpiecznie zachowywać się w obszarach kolejowych.

SOK przypomina, żeby na stacjach lub w pociągu pilnować swoich bagaży. Aby nie narazić się na mandat karny, warto sprawdzić czy mamy ze sobą wszystkie walizki i torby.

W trakcie wakacyjnych wyjazdów funkcjonariusze SOK przypominają o zasadach ruchu drogowego na przejazdach kolejowo-drogowych. Podczas „Bezpiecznych piątków” rozdają materiały edukacyjne, pouczają kierujących, ale też wypisują mandaty.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Już przy 8/10 możesz nazywać się geniuszem

Pytanie 1 z 10
W sobotę przerwana została wspaniała seria zwycięstw Igi Świątek. Na jakiej liczbie się zatrzymała jej passa?

Warto pamiętać, że nieostrożność, pośpiech i brawura kierowców to przyczyna 99 procent wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych.

Do naszego telefonu warto też wpisać numer alarmowy SOK. To 22 474 00 00, który może przydać się podczas podróży pociągiem.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE