Ruszyły jesienne przeglądy kolejek PKL. Zobacz kiedy i gdzie!

2021-10-20 18:06
Ruszyły jesienno-zimowe przeglądy kolejek linowo-terenowych w naszym regionie
Autor: Darek Ryś Ruszyły jesienno-zimowe przeglądy kolejek linowo-terenowych w naszym regionie

To są ważne wiadomości dla turystów, którzy wybierają się w góry. Ruszyły jesienne przeglądy techniczne kolejek linowo-terenowych w naszym regionie. W najbliższych tygodniach nie będzie można wjechać na kilka szczytów, gdzie swoje stacje mają Polskie Koleje Linowe.

Na początek, bo 18 października zaczął się przegląd kolei na Kasprowy Wierch, który potrwa do 5 listopada. W kolejnych tygodniach podobne prace serwisowe będą wykonane także na innych stacjach PKL. Wszystkie przeglądy zakończą się 15 grudnia.

Dla PKL priorytetem jest bezpieczeństwo osób korzystających z naszych usług. Chcemy, by turyści wjeżdżący kolejami PKL na szczyty gór, mogli podróżować bezpiecznie i cieszyć się pięknymi widokami. Dlatego oprócz kontroli dziennej, podczas której sprawdzamy główne systemy zabezpieczeń, w tym systemy hamulcowe, elektroniczne i mechaniczne, dodatkowo dwa razy w roku, zarówno po sezonie letnim, jak i zimowym przeprowadzamy prace serwisowe i konserwacyjne, które wiążą się z czasowym przestojem funkcjonowania kolei – mówi Marian Szewczyk, dyrektor ds. techniczno - operacyjnych PKL.

Przerwa techniczna na Kasprowym Wierchu potrwa od 18 października do 5 listopada. Od 2 do 26 listopada zaplanowano przeglądy kolei w ośrodku PKL Mosorny Groń. Od 15 do 30 listopada nie będzie działać kolejka na Palenicę w Szczawnicy, a od 15 do 27 listopada na Górę Żar. W ośrodku PKL Jaworzyna Krynicka prace konserwacyjne ruszą 2 listopada i potrwają do 10 grudnia, a w ośrodku PKL Gubałówka taki przegląd zaplanowano od 29 listopada do 15 grudnia.

Przestój ośrodków turystycznych PKL związany z przeglądami technicznymi będzie też wykorzystany na przeprowadzenie ćwiczeń ratowniczych, które są wspólnie organizowane z TOPR, GOPR i Straż Pożarną.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE