Ruszyła policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

2021-09-01 12:00
policja radiowóz
Autor: KMP NS

Po wakacyjnej uczniowie wrócili do szkół. Nowosądecka policja rusza z akcją „Bezpieczna droga do szkoły”. Wszystko po to, żeby zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym. Mundurowi będą przypominać dzieciom i młodzieży o zasadach dotyczących bezpieczeństwa, ale też zwrócą uwagę na to, jak kierowcy zachowują się w okolicy szkół.

Po raz kolejny na Sądecczyźnie rusza akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. W pierwszych dniach września w okolicy szkół spotkamy więcej patroli policji. Mundurowi będą pilnować bezpieczeństwa uczniów i karać kierowców, którzy nie dostosują się do przepisów i znaków.

Policjanci rozbili samochodową grupę przestępczą

1 września zaczynamy wzmożone działania w okolicy szkół. Akcja będzie prowadzona w pierwszych dniach września. W rejonie szkół pojawią się policyjne patrole. W następnych tygodniach planujemy spotkania z uczniami, którym przypomnimy o bezpieczeństwie w drodze do i ze szkoły – wyjaśnia Bogdan Łęczycki z nowosądeckiej Policji.

Policjanci przypominają także kierowcom, żeby w najbliższych dniach zwrócić szczególną uwagę na przejścia dla pieszych w okolicy szkół.

Sonda
Powrót do szkół 2021 - czy to dobra decyzja, że uczniowie wrócili do ławek?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE