Ruszył remont parkingu przy DH Piast na os. Millenium. Będą nowe miejsca postojowe

2020-07-15 12:29 MR
Ruszył remont parkingu przy DH Piast
Autor: Michał Rejduch Ruszył remont parkingu przy DH Piast

Zanim jednak tak się stanie, kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość. Cześć parkingu jest wyłączona z użytkowania i pojawił się tam ciężki sprzęt. Zmiany będą duże.

Zniknie między innymi skarpa oddzielająca uliczkę osiedlową od domu handlowego Piast. Za remont tego miejsca zabrała się właśnie Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa z Nowego Sącza do której należy teren. Prace zaplanowano na kilka najbliższych miesięcy. Po remoncie kierowcy będą mieć więcej miejsc parkingowych.

W tym pierwszym etapie, który planujemy od strony Piasta powstanie około 20 nowych miejsc postojowych – wyjaśnia Ryszard Jasiński, wiceprezes GSM. - Przy tej okazji zlikwidowana zostanie skarpa od strony domu handlowego. Znajdzie się tam mur oporowy z poręczami i specjalna pochylnia dla osób niepełnosprawnych, podobnie jak to jest po drugiej stronie budynku od strony banku.

Starą myjnie autobusów MPK w Nowym Sączu zastąpi nowoczesna

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Te prace mają zakończyć się w połowie października. Potem robotnicy przeniosą się na druga stronę parkingu. Na miejscach postojowych zostanie zamontowany beton ażurowy podsypany żwirem. Dzięki temu po opadach deszczu nie będzie wody na parkingu. Na remont spółdzielnia wyda ponad 360 tysięcy złotych.  Na czas remontu wprowadzono ograniczenia. Z parkingu mogą korzystać tylko mieszkańcy osiedla.