Rośnie nowy most na Dunajcu koło Nowego Sącza. Wykonano 30 procent zaplanowanych prac

2020-07-15 14:07 DR
Rośnie nowy most na Dunajcu koło Nowego Sącza.  Wykonano 30 procent zaplanowanych prac
Autor: Dariusz Ryś Rośnie nowy most na Dunajcu koło Nowego Sącza. Wykonano 30 procent zaplanowanych prac

Zgodnie z planem idzie budowa nowego mostu na Dunajcu w Kurowie koło Nowego Sącza. Na budowie trwają roboty związane z szalowaniem, zbrojeniem i betonowaniem głównych konstrukcji.

Do tej pory drogowcom udało się wykonać ponad 30 procent zaplanowanych prac. Firmie, która pracuje na miejscu, nie przeszkodziła ani zima, ani ulewne deszcze, które przechodziły nad regionem.

Udało się nam się zakończyć wzmacnianie gruntu pod nasypami drogowymi na nowym odcinku drogi. Gotowe są też pierwsze betonowe segmenty, które będą nasuwane i łączone nad rzeką. W sumie takich segmentów będzie ponad 20. Zarys nowego mostu razem z dojazdami już widać - mówi Szczepan Michna kierownik budowy.

Pierwsze podanie komórek CAR-T u dziecka w Polsce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Nowy most w Kurowie na Dunajcu będzie miał ponad 600 metrów długości i prawie 19 szerokości. Przebudowy doczeka się też prawie 2-kilometrowy odcinek drogi krajowej numer 75.

Będzie też coś dla turystów. Bo na jednym z przyczółków starego mostu powstanie punkt widokowy. Finał prac planuje się na koniec 2021 roku. Całość będzie kosztować około 200 milionów złotych.

Stary most w Kurowie, którym teraz jeżdżą samochody, powstał prawie 80 lat temu. Jest wąski i mocno wysłużony.