Biuro Podróży

i

Autor: Michał Rejduch Biuro podróży

Rosną ceny zagranicznych wakacji. Więcej zapłacimy za wczasy z biurem podróży

2021-06-01 8:00

To nie będą tanie wakacje. Za letni wypoczynek za granicą zapłacimy więcej niż w zeszłym i 2019 roku. Najbardziej podrożały te najpopularniejsze i najbardziej lubiane kierunki. Mieszkańcy Nowego Sącza od kilku tygodni zaglądają do biur podróży i szukają dla siebie ciekawych ofert.

Biura podróży sięgają głębiej do naszych kieszeni. Sądeczanie, którzy chcą pojechać na wakacje za granice, na taki wyjazd muszą przeznaczyć więcej pieniędzy niż w poprzednich latach. Kto nie zarezerwował wcześniej wakacyjnego wyjazdu, teraz musi liczyć się z większymi kosztami.

Raport z anteny 31.05, godz.10

Ceny w porównaniu od tego, jakie mieliśmy dwa miesiące temu, czy nawet w poprzednich latach są dużo wyższe. Nie da się ukryć, że wzrosły dość drastycznie. W szczególności chodzi o najchętniej odwiedzane przez Sądeczan kierunki. Teraz jest bardzo duże zainteresowanie wycieczkami. Te drożeją, bo niektóre kraje wprowadziły obowiązkowe testy PCR. Dla czteroosobowej rodziny to koszt około 2 tysięcy złotych. Osoby zaszczepione nie muszą wykonywać testów. Warto jednak pamiętać, że po przyjęciu drugiej dawki musi minąć 14 dni. Dopiero wtedy można wjechać do danego kraju bez testu. Są jednak takie regiony, które nie wymagają testów. To między innymi Albania — wyjaśnia Łucja Żytkowicz z jednego z biur podróży w Nowym Sączu.

Ssak, gad, czy ryba? Wcale nienajłatwiejszy quiz o zwierzętach

Pytanie 1 z 10
Spędzający znaczną część życia w wodzie dziobak to:

Wyższych cen wakacyjnych wyjazdów obawiają się także mieszkańcy Nowego Sącza, z którymi rozmawiał nasz reporter.

Mieszkańcy Nowego Sącza o cenach zagranicznych wakacji

W tym roku do cen wyjazdów osoby, które nie zaszczepiły się, powinny doliczyć też koszt testów PCR, które są obowiązkowe przy wjeździe do innych krajów. Kosz takiego testu to około 500 złotych za osobę. Przedstawiciele biur podróży szacują, że za te wakacje zapłacimy od 10 do 20 procent więcej w porównaniu do cen z zeszłego i 2019 roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE