Przybywa czarnych punktów na wakacyjnej mapie wypadków drogowych.  Także w naszym regionie!

i

Autor: KMP Nowy Sącz Przybywa czarnych punktów na wakacyjnej mapie wypadków drogowych. Także w naszym regionie!

Przybywa czarnych punktów na wakacyjnej mapie wypadków drogowych. Także w naszym regionie!

2022-06-29 15:49

Pierwsze czarne punkty zaczynają się pojawiać na interaktywnej mapie wypadków drogowych, którą już od kilku lat na czas wakacji uruchamia policja. Na mapie zaznaczane są te zdarzenia, które zakończyły się tragicznie.

Od początku wakacji na mapie pojawiło się już ponad 30 punktów, które informują o wypadkach śmiertelnych na drogach. Jeden punkt jest też w regionie sądeckim.

Na Sądecczyźnie pierwszym tragicznym w skutkach zdarzeniem drogowym podczas tegorocznych wakacji był wypadek, do którego doszło w niedzielę 26 czerwca w miejscowości Brzyna w gminie Łącko. 74-letni mężczyzna kierujący motorowerem w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn, zjechał z drogi, po czym wjechał do przydrożnego rowu. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala w Nowym Sączu. Niestety nie udało się uratować jego życia - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym policjanci publikują już od czterech lat. Na mapie znajdziemy lokalizację zdarzenia, ogólną informację dotyczącą liczby ofiar oraz rodzaju zdarzenia.

Bardzo trudny quiz o życiu. Niewiele osób zna odpowiedzi na te pytania

Pytanie 1 z 8
Jak się nazywała pierwsza żona Aleksandra Wielkiego?

Portal pokazuje wypadki z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Mapa ma zwrócić uwagę na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, ale też skłonić do refleksji użytkowników dróg.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!