Przybywa chorych na COVID-19 w nowosądeckim szpitalu. Czy są jeszcze wolne łóżka?

2021-03-10 8:25
szpital w Nowym Sączu
Autor: Michał Rejduch

Coraz więcej łóżek covidowych w nowosądeckim szpitalu jest zajętych. Chorych przybywa z dnia na dzień. Najwięcej osób jest na oddziale internistycznym i tam nie ma już miejsc. Wolne są za to na chirurgii. Szpital zastanawia się nad przeniesieniem ich tam gdzie są bardziej potrzebne, czyli na oddział internistyczny.

Nowosądecki szpital ma w sumie 75 łózek dla pacjentów covidowych. Są one głównie w wyremontowanym budynku, gdzie dawniej mieściła się ginekologia, na oddziale zakaźnym,na oddziałach chirurgicznych są wydzielone części dla pacjentów z COVID-19 i na intensywnej terapii. Ostatnie dni przynoszą jednak więcej zachorowań, także w Nowym Sączu i powiecie. Coraz więcej pacjentów trafia do szpitala. Zajętych jest już ponad 75 procent miejsc dla pacjentów covidowych. Jeśli będzie taka potrzeba, to szpital przeorganizuje swoje oddziały i przygotuje kolejne łóżka dla pacjentów zakażonych kornawirusem.

Czy hotele na Podhalu zostaną wyprzedane przez pandemię koronawirusa?

Sytuacja jest taka, że mamy 69 łóżek z czego 52 są już zajęte – wyjaśnia Agnieszka Zelek, rzecznik prasowy Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu. - Mamy dodatkowo sześć łóżek na intensywnej terapii dla pacjentów z COVID-19 i wszystkie również są zajęte. Wolne łóżka mamy na oddziałach chirurgicznych, w związku z tym te miejsca zostaną przeorganizowane, bo chcemy stworzyć więcej miejsc internistycznych, bo te są teraz niezbędne.

Na razie nowosądecki szpital nie będzie zawieszał planowych zabiegów czy operacji. Mimo rekomendacji NFZ na polecenie rządu, wszystkie odbywają się normalnie. Jeżeli zapadnie taka decyzja odgórna, żeby wstrzymać je, to wtedy szpital będzie informował pacjentów o przełożeniu ich na inny termin.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE