Przed nami Tydzień Bibliotek. Sprawdź co przygotowała Sądecka Biblioteka Publiczna

2021-05-07 7:24
Biblioteka
Autor: Michał Rejduch

Coś dla siebie znajdą dorośli, ale także najmłodsi. Rusza Tydzień Bibliotek, który ma zachęcać do czytania książek. Jak co roku do tej akcji przyłączyła się także Sądecka Biblioteka Publiczna, która przygotowała sporo ciekawych wydarzeń dla czytelników.

Rusza tydzień bibliotek. Jak zwykle do akcji włączyła się Sądecka Biblioteka Publiczna, która dla czytelników przygotowała sporo atrakcji. W planie są różne warsztaty, ale też spotkania z autorami książek, także w formie online. W tym roku jak zwykle przygotowano coś  dla dorosłych czytelników, jak i dla dzieci.

Nowe zasady oddawania i wypożyczania książek w bibliotece

Będą spotkania z Sądeckimi autorkami książek, poetami: Ireną Pławiak, Jadwigą Marzec, Joanną Babiarz czy Urszulą Gawron – Leśniarą. Przygotowaliśmy również lekcje biblioteczne o Japonii. Oprócz tego będzie też kilka niespodzianek w formach wideo, czy quizów. W planie mamy także dwa spotkania online. Jedno z Jackiem Wodyńskim, trenerem, miłośnikiem historii koni i jeździectwa. Gościem drugiego spotkania online będzie Tomasz Habdas, podróżnik, autor bloga „W szczytowej formie” i e-booka „Skazany na szczyty” - Magdalena Zając z Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

POSŁUCHAJ: Co przygotowała Sądecka Biblioteka Publiczna w ramach Tygodnia Bibliotek

Poza tym w ramach Tygodnia Bibliotek Sądecka Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę prac uczniów liceum plastycznego z Nowego Wiśnicza, którzy prezentują tkaniny artystyczne. Tydzień bibliotek potrwa w Nowym Sączu od 8 do 15 maja.

Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE