Pożar domu w Starym Sączu. Są poszkodowani

2021-10-27 8:46
Pożar domu w Starym Sączu
Autor: PSP Nowy Sącz Pożar domu w Starym Sączu

Groźny pożar przy ulicy Podegrodzkiej w Starym Sączu. W nocy spalił się tu dom. Poszkodowane zostały trzy osoby. Trafiły do szpitala.

Strażacy dostali zgłoszenie o pożarze tuż po godzinie 2 w nocy. Na miejscu na początku pojawiły się zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej numer 2. Dom zamieszkiwały trzy osoby. Jedna z nich, 29-letni mężczyzna, sam wydostał się na zewnątrz, dwie pozostały w środku. Była to 22-letnia kobieta i 50-letni mężczyzna. Strażacy wydostali ich z płonącego budynku. Poszkodowani trafili do szpitala.

Ewakuacja ratusza w Nowym Sączu

Kobieta i mężczyzna, którzy przebywali w środku domu, byli nieprzytomni. 50- latek ma poparzenia długiego i trzeciego stopnia. Pożarem był objęty cały budynek drewniany, strażacy, żeby wydostać poszkodowanych, ze względu na duże zadymienie musieli użyć kamery termowizyjnej – relacjonuje Marian Marszałek z nowosądeckiej Straży Pożarnej. - Straty szacowane są na około 200 tysięcy złotych.

Akcja strażaków trwała ponad 3 godziny. Brało w niej udział 11 zastępów Straży Pożarnej. Przyczyny pożaru nie są znane.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE