Posypały się mandaty za zbyt ciężką nogę. Policja podsumowała akcję „Prędkość”

2021-10-12 16:00
Kolejna akcja Prędkość na ulicach Nowego Sącza i drogach regionu
Autor: KMP Nowy Sącz Kolejna akcja "Prędkość" na ulicach Nowego Sącza i drogach regionu

Nie było taryfy ulgowej. Policjanci z Nowego Sącza namierzyli prawie 90 kierowców, którzy jechali szybciej niż można było. Posypały się mandaty. Jeden kierowca stracił też prawo jazdy.

Takie są efekty jednodniowej akcji pod hasłem „Prędkość”, którą policjanci przeprowadzili na ulicach Nowego Sącza i drogach powiatu nowosądeckiego.

Podczas tej jednodniowej akcji sądeccy policjanci skontrolowali 95 pojazdów. Mundurowi ujawnili aż 86 kierujących, którzy jechali z nadmierną prędkością. W jednym przypadku kierującemu zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 kilometrów w obszarze zabudowanym. 21-letni mieszkaniec gminy Chełmiec, w miejscowości Klęczny jechał z prędkością 127 kilometrów na godzinę, czyli o 77 kilometrów na godzinę za szybko – informują policjanci z Nowego Sącza.

Przez takie działania policjanci chcą przypomnieć kierowcom, że to właśnie zbyt duża prędkość jest główną przyczyną wypadków i kolizji na drogach.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności – dodają policjanci z Nowego Sącza.

Na kierowców, którzy jeżdżą za szybko policjanci zwracają uwagę nie tylko w czasie takich specjalnych akcji, ale też w czasie codziennej służby na drogach.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE