Policja podsumowała długi czerwcowy weekend. Niestety wypadków i kolizji nie zabrakło!

2022-06-20 15:01
Policjanci podsumowali długi czerwcowy weekend
Autor: KMP Nowy Sącz Policjanci podsumowali długi czerwcowy weekend

Długi czerwcowy weekend już za nami. Dla sądeckich policjantów był to bardzo pracowity czas. Niestety nie wszyscy wzięli sobie do serca apele o rozwagę i ostrożność. Nie udało się uniknąć kolizji i wypadków. Także tych tragicznych.

W okresie od 15 do 19 czerwca na terenie miasta Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego doszło do 5 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, a kolejnych 5 zostało rannych. Ponadto podczas długiego weekendu funkcjonariusze zanotowali 29 kolizji.

Do najbardziej tragicznego zdarzenia doszło 16 czerwca w Starym Sączu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem marki Honda stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do wywrócenia motocykla. Pasażerka motocykla uderzyła w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód. Mimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej 29-letnia mieszkanka Sądecczyzny zmarła - mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Pomimo ciągłych apeli o rozwagę i niewsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu, podczas prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali 11 nietrzeźwych kierujących.

Quiz. Jedzenie na literę A

Pytanie 1 z 18
Avocado to podstawowy składnik:

Podczas długiego czerwcowego weekendu rok temu na terenie miasta Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego doszło do 4 wypadków, w których poszkodowanych zostało 6 osób. Kolizje były 32.

W całej Małopolsce od 15 do 19 czerwca doszło do 36 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 37 zostało rannych. Ponadto zatrzymano 130 prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu.

W ubiegłym roku podczas weekendu czerwcowego na małopolskich drogach doszło do 40 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a 45 zostało rannych. Zatrzymano 100 kierujących, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE