Po krew jadą do Łącka

2020-02-07 8:17
Krew pobierają
Autor: Michał Rejduch W niedzielę w Łącku w powiecie nowosądeckim będzie mozna oddać krew

Kolejną akcję wyjazdową organizuje oddział terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Sączu. Tym razem ekipa jedzie do Łącka, żeby tam zebrać ten najcenniejszy lek. Akcja już w niedziele 9 lutego.

Takie akcje RCKiK z Nowego Sącza organizuje średnio raz w miesiącu. Dzięki temu osoby spoza miasta nie muszą przyjeżdżać do oddziału.

- W niedziele organizujemy akcję krwiodawstwa. Będziemy od godziny 8 – 12 w Zespole Szkół imienia Świętej Kingi w Łącku – mówi Celina Pancerz kierownik oddziału terenowego RCKiK w Nowym Sączu.

Krew może oddać każda zdrowa osoba, która skończyła 18 lat.

- Zapraszamy wszystkich, nawet te osoby, które jeszcze nie oddawały kwi. Liczy się każda kropla – zaznacza Celina Pancerz.

W ostatnich tygodniach poczekalnia RCKiK przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Nowym Sączu świeciła pustkami. Mała ilość dawców była spowodowana feriami zimowymi w Małopolsce i okresem urlopowym. Po weekendzie może się to zmienić, bo sporo osób wraca już do pracy i do szkoły.

W Nowym Sączu krew można oddawać przy ulicy Kazimierza Wielkiego 9A od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 – 12.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE