Po dwóch latach przerwy wraca „Noc Muzeów” w Nowym Sączu

2022-05-11 12:00
Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu
Autor: Michał Rejduch Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu

Jest to ogólnopolska akcja, która ma zachęcać do odwiedzania muzeów i promować ciekawe wystawy. Dołączyło do niej Muzeum Okręgowe z Nowego Sącza, które w sobotę zaprasza do Domu Gotyckiego przy ul. Lwowskiej i Galerii Marii Ritter.

Interesujące wystawy i ciekawe warsztaty

To właśnie te miejsca w Nowym Sączu będzie można zwiedzić podczas Nocy Muzeów. Muzealnicy przygotowali dla odwiedzających sporo niespodzianek. Przede wszystkim będzie można zwiedzić ekspozycje stała Domu Gotyckiego, gdzie można oglądać zabytkowe ikony karpackie. Dla najmłodszy odwiedzających przygotowano ciekawe warsztaty tworzenia papierowych zabawek, czy projekcje filmu z projektora obrazkowego.

Skansen w Nowym Sączu zaprasza!

Chętni będą mogli zwiedzić z przewodnikiem Galerię Marii Ritter. Jest tu bardzo interesująca ekspozycja pokazująca wnętrza mieszczańskie z przełomu XIX i XX wieku. Będzie można obejrzeć również prace sądeckiej malarki – mówi Anna Florek z Muzeum.

Quiz. Festiwale w PRL. Czy pamiętasz muzykę i gwiazdy tamtych lat?

Pytanie 1 z 10
1.Na festiwalu w Opolu piosenkę „Do zakochania jeden krok” śpiewał Andrzej Dąbrowski, który był doskonałym:

Noc Muzeów w Nowym Sączu już w sobotę, 14 maja. Dom Gotycki będzie można zwiedzać od godziny 18 do 21, a na oprowadzanie po Galerii Marii Ritter przewodnicy zapraszają na godzinę 19 i 20.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE