Plastikowe nakrętki mają wielką moc. Można się o tym przekonać w Nowym Sączu

2020-07-29 16:00
Zbiórka plastikowych nakrętek ruszyła w Nowym Sączu.  Specjalny pojemnik stanął na Rynku
Autor: Dariusz Ryś Zbiórka plastikowych nakrętek ruszyła w Nowym Sączu. Specjalny pojemnik stanął na Rynku

Nie do koszy na śmieci, ale do specjalnego pojemnika na Rynku w Nowym Sączu można wrzucać plastikowe nakrętki. W mieście ruszyła właśnie akcja pod hasłem „Sądeckie Serce Pomocy”.

Pieniądze, które uda się zdobyć ze sprzedaży plastiku będą przeznaczone dla Caritas, która działa przy parafii świętej Małgorzaty w Nowym Sączu.

Pojemnik, do którego można wrzucać nakrętki, znajdziemy przy schodach, które prowadzą do Ratusza. Łatwo go rozpoznać,  bo ma kształt wielkiego, czerwonego serca.

Pojemnik jest wykonany ze stali, mieści się w nim około 150-160 kilogramów nakrętek. Jeżeli te kilogramy przeliczymy na konkretne pieniądze, to do potrzebujących trafi około 100 złotych. Dlatego zachęcam do przynoszenia plastikowych nakrętek, bo im więcej pojemników napełnimy, tym więcej pieniędzy zbierzemy - mówi Krzysztof Ziaja, który wymyślił akcję.

Posłuchaj organizatorów akcji oraz mieszkańców Nowego Sącza

Na razie na ternie Nowego Sącza będzie jeden pojemnik na plastikowe nakrętki na Rynku. Jeżeli akcja się sprawdzi i spodoba mieszkańcom, to takie czerwone serca pojawią się też na innych osiedlach.  

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE