Piwniczna Zdrój już wkrótce zaprasza do nowego parku rekreacyjno-wypoczynkowego

2020-05-21 15:58 AW

Piwniczna Zdrój kusi turystów nowymi atrakcjami. Za kilka tygodni ma się tam zakończyć budowa parku rekreacyjno- wypoczynkowo-rowerowego w którym, zarówno na turystów jak i mieszkańców, będą czekać między innymi nowe alejki spacerowe i rowerowe, a także specjalne urządzenia sprawnościowe do streetworkoutu.

Budowa centrum rowerowego w Piwnicznej Zdroju rozpoczęła się w ubiegłym roku. Jej zakończenie zaplanowano na połowę tego roku i choć pod koniec marca wydawało się, że niespodziewana pandemia koronawirusa może pokrzyżować te plany, to jednak wszystko wskazuje na to, że inwestycję uda się oddać w terminie.

COŚ DOBREGO #18

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Park rekreacyjno-wypoczynkowo-rowerowy powstaje nad brzegami rzeki Poprad w Piwnicznej Zdroju. Znajdą się tam między innymi nowe ścieżki spacerowe i rowerowe, ale też Pumptrack i nowoczesna siłownia plenerowa. Będzie też serwis dla rowerów i pełny kompleks sanitarny wraz z prysznicami.


Dużą atrakcją będzie również mostek rowerowy, który nowy park połączy z trasami EUROVELO po drugiej stronie rzeki. Całość ma być gotowa już w lipcu. Koszt inwestycji to ponad 10 milionów złotych.