Od października zmiany w wyrabianiu kart EKUZ

2021-09-23 8:03
Karta EKUZ
Autor: Michał Rejduch Karta EKUZ

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to dokument, który warto mieć przy sobie podczas wyjazdów zagranicznych do krajów Unii Europejskiej. Dzięki niemu w razie wypadku możemy skorzystać z publicznej opieki medycznej za granicą na takich samych zasadach, jakie obowiązują mieszkańców kraju, do którego się wybieramy.

Ma być wygodniej, ale też bezpieczniej. Mamy ważne wiadomości dla osób, które chcą wyrobić sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Od 1 października wniosku i taką kartę nie złożymy już za pomocą maila. Jednak nadal będzie można to zrobić w formie online.

FIGURA MODELKI/FIGURA TANCERKI - jak ONE to ROBIĄ? | ESKA XD - Fit vlog #31

Rezygnujemy z możliwości złożenia wniosku przez tradycyjny adres e-mail. Tak jak do tej pory będzie można złożyć wniosek osobiście w oddziale NFZ lub jego delegaturach, wysłać tradycyjną pocztą, lub w przypadku tych osób, które chcą złożyć wniosek online, będzie do wyboru platforma ePUAP, lub przez Internetowe Konto Pacjenta – wyjaśnia Aleksandra Kwiecień, rzeczniczka małopolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Sonda
Kogo stronę trzymasz, Brada czy Angeliny?

Wyrobienie karty EKUZ jest bezpłatne. Mogą ją otrzymać osoby, ubezpieczone oraz emeryci i renciści, a także dzieci i młodzież do 18 roku życia. W Nowym Sączu kartę EKUZ można wyrobić w delegaturze NFZ przy ul. Jagiellońskiej.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE