Nowy Sącz pomoże branży hotelowej w mieście. Przeczytaj na co mogą liczyć przedsiębiorcy

2021-02-03 7:53 MR
pokój hotelowy
Autor: www.pixabay.com

Ograniczenia nałożone przez rząd mocno uderzyły w branżę hotelową. Od listopada takie miejsca są zamknięte dla turystów. Problem dotknął także hotele z Nowego Sącza, które stoją puste i nie zarabiają. Miasto, przy rządowym wsparciu proponuje pomoc!

Przedsiębiorcy z branży hotelowej w Nowym Sączu mogą liczyć na pomoc miasta. Urząd Miasta takie firmy zwolni z podatku od nieruchomości za pierwszy kwartał tego roku. W sumie z takiej ulgi skorzysta kilkanaście firm hotelarskich. 20 procent kwoty podatku pokryje Nowy Sącz, a reszta będzie pochodziła z rządowego dofinansowania.

Trwa remont bazyliki Świętej Małgorzaty w Nowym Sączu

Łącznie na terenie Nowego Sącza podmiotów świadczących takie usługi jest 16 – mówi Artur Bochenek, zastępca prezydenta Nowego Sącza. - Wynika to z PKD obiektów. Kwota dofinansowania o jakiej mówimy to około 100 tysięcy złotych. 80 tysięcy sfinansuje budżet państwa, resztę miasto Nowy Sącz.

Firmy z branży hotelowej, które będą chciały skorzystać z takiej ulgi muszą się zgłosić do Urzędu Miasta Nowego Sącza. Podobny program pomocowy dla branży turystycznej rusza też w Starym Sączu.