kierownica

i

Autor: www.pixabay.com

Nowy Sącz: Miał zakaz prowadzenia, mimo to wsiadł za kierownice po alkoholu

2021-08-13 12:00

Ponad 2,5 promila w organizmie miał 48-letni sądeczanin, który wsiadł za kierownicę samochodu. Mężczyzna miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Trafił już do zakładu karnego, a o dalszym jego losie zadecyduje sąd. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę, 11 sierpnia policjanci, patrolując ulice Nowego Sącza, na ul. Nawojowskiej zwrócili uwagę na kierującego fordem, którego styl jazdy wskazywał, że mężczyzna może być nietrzeźwy. Policjanci natychmiast postanowili to sprawdzić, zatrzymując kierującego do kontroli drogowej. Jak się okazało, kierujący miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

SEKRETY Tour de Pologne. Rowerem dookoła Polski | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #29

Podczas dalszej interwencji wyszło również na jaw, że 48-letni sądeczanin, ma cofnięte uprawnienia do kierowania, posiada sądowy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a w dodatku jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Zgodnie z nakazem sądu został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 4 miesiące – informuje Justyna Basiaga z nowosądeckiej Policji.

Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, pomimo sądowego zakazu grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

QUIZ. Zwierzę czy roślina? 10 szybkich pytań, sprawdź swój wynik!

Pytanie 1 z 10
Epipremnum złociste