burza

i

Autor: www.pixabay.com

Nowy Sącz: jest ostrzeżenie przed burzami z gradem

2022-06-28 8:22

Jest ostrzeżenie przed burzami z gradem. Mogą one przechodzić dziś po południu przez Nowy Sącz. Stopień zagrożenia jest oszacowany na drugi, a prawdopodobieństwo wynosi 80 procent.

Burze, silny wiatr i grad

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu wydało ostrzeżenie o burzach z gradem. Mogą one po południu przechodzić przez Nowy Sącz. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 13 do 21. Czytamy w nim, że burzom mogą towarzyszyć silne opady, a także wiatr, który może wiać z prędkością nawet 70 km na godzinę. Synoptycy ostrzegają też przed gradem, który może towarzyszyć burzom.

Trąba powietrzna zerwała dachy w Librantowej koło Nowego Sącza

Mieszkańcy powinni zdjąć z parapetów donice z kwiatami, bo silny wiatr może je przesuwać. Warto też pomyśleć o zabezpieczeniu swojego samochodu. Rok temu silny grad, który przeszedł przez Nowy Sącz, zniszczył wiele aut zaparkowanych na os. Wojska Polskiego, a także w komisach samochodowych przy al. Piłsudskiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE