Młotek sędziowski

i

Autor: www.pixabay.com

Nowy kierunek na nowosądeckiej uczelni. Można tu studiować prawo

2022-09-20 8:00

Nowy kierunek uruchamia nowosądecka Wyższa Szkoła Biznesu. Od tego roku akademickiego będzie można studiować tu Prawo. Będą to studia pięcioletnie jednolite magisterskie w trybie zaocznym. Nowy kierunek uczelnia zapowiadała już od dawna.

WSB w Nowym Sączu uruchomiła kierunek prawo

Uczelnia o zgodę na prowadzenie takiego kierunku starała się od dawna. Kilka tygodni temu otrzymała ją. Nie było to łatwe. Najpierw uczelnia musiała złożyć wniosek w tej sprawie do Ministerstwa Edukacji i Nauki. Po pozytywnej decyzji wniosek o uruchomienie kierunku przeszedł do Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Tam WSB bardzo szybko dostała pozytywną opinię. Dzięki temu Ministerstwo dało zgodę na uruchomienie kierunku.

14. Zlot zabytkowych samochodów w Nowym Sączu

Będą to pięcioletnie jednolite studia magisterskie w trybie zaocznym. Są już pierwsi zainteresowani. Planujemy uruchomić pierwszą grupę na 36 osób. Zajęcia prawdopodobnie ruszą od drugiego lub trzeciego weekendu października – wyjaśnia Michał Kapała z działu rekrutacji Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu.

Sonda
Wybierasz się na studia po maturze?

W Nowym Sączu będzie można studiować medycynę?

Zajęcia mają prowadzić między innymi wykładowcy krakowskich uczelni. Jest to pierwszy nowy kierunek, który uczelnia uruchomiła od 15 lat. Są szanse na to, że w najbliższych latach w Nowym Sączu będzie można studiować inny prestiżowy kierunek. Chodzi o medycynę. Taki kierunek chce uruchomić Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa.