Nowy kierunek na nowosądeckiej uczelni. Można tu studiować prawo

2022-09-20 8:00
Młotek sędziowski
Autor: www.pixabay.com

Nowy kierunek uruchamia nowosądecka Wyższa Szkoła Biznesu. Od tego roku akademickiego będzie można studiować tu Prawo. Będą to studia pięcioletnie jednolite magisterskie w trybie zaocznym. Nowy kierunek uczelnia zapowiadała już od dawna.

WSB w Nowym Sączu uruchomiła kierunek prawo

Uczelnia o zgodę na prowadzenie takiego kierunku starała się od dawna. Kilka tygodni temu otrzymała ją. Nie było to łatwe. Najpierw uczelnia musiała złożyć wniosek w tej sprawie do Ministerstwa Edukacji i Nauki. Po pozytywnej decyzji wniosek o uruchomienie kierunku przeszedł do Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Tam WSB bardzo szybko dostała pozytywną opinię. Dzięki temu Ministerstwo dało zgodę na uruchomienie kierunku.

14. Zlot zabytkowych samochodów w Nowym Sączu

Będą to pięcioletnie jednolite studia magisterskie w trybie zaocznym. Są już pierwsi zainteresowani. Planujemy uruchomić pierwszą grupę na 36 osób. Zajęcia prawdopodobnie ruszą od drugiego lub trzeciego weekendu października – wyjaśnia Michał Kapała z działu rekrutacji Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu.

Sonda
Wybierasz się na studia po maturze?

W Nowym Sączu będzie można studiować medycynę?

Zajęcia mają prowadzić między innymi wykładowcy krakowskich uczelni. Jest to pierwszy nowy kierunek, który uczelnia uruchomiła od 15 lat. Są szanse na to, że w najbliższych latach w Nowym Sączu będzie można studiować inny prestiżowy kierunek. Chodzi o medycynę. Taki kierunek chce uruchomić Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE