Nowosądeckie cmentarze będą otwarte dłużej

2021-10-27 13:00
Cmentarz komunalny przy ul. Rejtana
Autor: Michał Rejduch Cmentarz komunalny przy ul. Rejtana

Administracja cmentarzy komunalnych w Nowym Sączu zdecydowała o wydłużeniu godzin otwarcia trzech nekropolii w mieście. Chodzi o cmentarz w dzielnicy Gołąbkowice i Helena oraz przy ul. Rejtana. To dobre wiadomości dla osób, które w najbliższym czasie planują odwiedzić groby swoich bliskich.

Dłużej niż zwykle będą teraz otwarte cmentarze na terenie Nowego Sącza. Dzięki temu będzie można tam uniknąć tłoku zarówno przed 1 listopada, jak i kilka dni po tym święcie. W najbliższych dniach bramy cmentarzy będą zamykane dopiero o godzinie 19. Pozwoli to większej liczbie osób na odwiedzenie grobów bliskich, czy też prace porządkowe przed dniem Wszystkich Świętych.

Najsmutniejszy cmentarz w Łodzi. Tych grobów nikt nie odwiedzi

Zdecydowaliśmy, że 31 października, 1 i 2 listopada cmentarze będą otwarte całą dobę. Natomiast do 15 listopada będą one czynne w godzinach od 7 do 21. Dotyczy to wszystkich cmentarzy komunalnych w mieście, czyli cmentarza przy ul. Rejtana, w dzielnicy Gołąbkowie oraz Helena — mówi Dorota Białas z firmy, która zarządza cmentarzami komunalnymi w Nowym Sączu.

Sonda
Pójdziesz na cmentarz 1 listopada?

Na cmentarzach komunalnych w Nowym Sączu pojawią się też dodatkowe kontenery na śmieci. Cały czas są tam również specjalne konewki na wodę, które można wypożyczać za darmo.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE