Nowe kładki rowerowe nad Dunajcem już prawie gotowe! Sprawdź kiedy otwarcie

2021-05-09 11:38 DR
Kończy się budowa nowych kładek dla rowerzystów nad Dunajcem
Autor: UMWM Kończy się budowa nowych kładek dla rowerzystów nad Dunajcem

Kolejne kładki rowerowe na trasie VeloDunajec już wkrótce będą otwarte. Takie mostki powstały na pograniczu gminy Łącko i Ochotnica Dolna, a także w Krościenku nad Dunajcem.

Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to budowa zakończy się w czerwcu, a rowerzyści nowymi kładkami będą mogli przejeżdżać w lipcu. Pierwsza z nich ma blisko 130 metrów długości i jest zlokalizowana w miejscowościach Tylmanowa i Zabrzeż. Budowa kosztowała 5,5 miliona złotych. Druga ma prawie 112 metrów długości i znajduje się w Krościenku nad Dunajcem. Budowa tego mostku kosztowała prawie 7 milionów złotych.

To już kolejne kładki dla rowerzystów nad Dunajcem. Pierwszą zbudowano w 2019 roku na terenie gminy Łącko w miejscowości Czerniec. Mostek ma ponad 130 metrów długości, a budowa kosztowała około 4 milionów złotych.

Na tym jednak nie koniec, bo będzie też czwarta kładka. Ma powstać w Krościenku od strony Szczawnicy. Na razie trwają prace projektowe.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl