Nietypowe czerwone szafki pojawiły się w Nowym Sączu. Co można tam znaleźć? Sprawdź!

2021-02-25 14:46
Drugie życie można podarować książkom,  których juz nie potrzebujemy
Autor: Darek Ryś Drugie życie można podarować książkom, których juz nie potrzebujemy

Drugie życie można podarować książkom w Nowym Sączu. W mieście pojawiły się dwie specjalna szafy wypełnione książkami, które możemy za darmo wymieniać.

Akcja działa w dwie strony.  Książkę,  która nas zainteresuje możemy zabrać do domu,  ale też jeżeli mamy w domowych biblioteczkach tytuły, które już przeczytaliśmy i są nam nie potrzebne,  możemy do takiej szafy włożyć.  Może zainteresują kogoś innego. 

Bardzo często w naszym domach mamy książki, które już są przeczytane, do których nie wracamy. Akcja, którą zaczynamy ma im dać drugie życie. Zasady są bardzo proste. Każdy może przyjść, zabrać książkę, przeczytać, oddać, podać dalej, ale też dołożyć swoją książkę - mówi Krzysztof Ziaja przewodniczący Zarządu Osiedla Kochanowskiego, który akcje wymyślił.

Mówi Krzysztof Ziaja przewodniczący Zarządu Osiedla Kochanowskiego

Szafy zamontowane zostały w dwóch miejscach. Jedna jest przy ulicy Lwowskiej 21, obok Sądeckiej Biblioteki Publicznej - Oddział dla dzieci, a druga przy ulicy Kochanowskiego 20, obok filii Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

Szafki bardzo łatwo rozpoznać, bo są dość duże i szerokie w kolorze czerwonym. W szafie znajduje się kilka półek, na których są książki. Na teraz mamy bardzo różne pozycje. Od kryminałów, książek historycznych, romansów, po lektury szkolne i książki dla dzieci - dodaje Krzysztof Ziaja.

Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?

Ciekawostką jest też to, że także szafki dostały drugie życie. Kiedyś wykorzystywano je w punktach medycznych do przechowywania leków. Po przemalowaniu i drobnych naprawach zamieniły się w regały na książki.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE