Nielegalny tytoń w rękach policji. Właściciel usłyszał zarzuty i ma problemy!

2022-10-04 16:15
Nilegalny tytoń w rękach policji.  Właściciel z zarzutami
Autor: KMP Nowy Sącz Nilegalny tytoń w rękach policji. Właściciel z zarzutami

Policjanci z Nowego Sącza zatrzymali mężczyznę, który produkował nielegalne papierosy z nielegalnego tytoniu. Zapasy były duże.

Na trop małej fabryki wpadli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą sądeckiej komendy, którzy od dłuższego czasu podejrzewali, że mężczyzna może posiadać nielegalny tytoń.

Kiedy funkcjonariusze przeszukali użytkowane przez niego pomieszczenia oraz samochód, znaleźli ponad 38 kilogramów krajanki tytoniowej, niemal 10 kilogramów suszonych liści tytoniu, a także młynki, maszynkę do produkcji papierosów oraz gilzy i kilkaset pustych opakowań po papierosach różnych marek – mówi Aneta Izworska z policji w Nowym Sączu.

Sądeccy policjanci dodatkowo ustalili, że oprócz zabezpieczonego już tytoniu, w okresie do lipca 2021 roku do marca 2022 roku, podejrzewany kupił jeszcze 111 kilogramów nielegalnego towaru.

Iglaki do ogrodu - czy rozpoznasz te rośliny iglaste?

Pytanie 1 z 9
Jaki to iglak?
żywotnik zachodni

Mężczyzna swoją przestępczą działalnością naraził Skarb Państwa na uszczuplenie z tytułu należnego podatku akcyzowego w łącznej kwocie ponad 80 tysięcy złotych.

Sądeczanin usłyszał od funkcjonariuszy cztery zarzuty dotyczące paserstwa akcyzowego, za co grozi mu wysoka grzywna.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE