Na wyremontowanym parkingu przy Piaście stanie parkometr. Kto zapłaci tam za postój?

2021-01-12 8:04
parkometr
Autor: Michał Rejduch Niektórzy zapłacą za parking przy DH Piast na osiedlu Millenium

Prace trwały od wakacji i zakończyły się kilka dni temu. Mieszkańcy wieżowców na Millenium w Nowym Sączu i klienci sklepów znajdujących się w Piaście mogą korzystać z wyremontowanego parkingu. Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa, która nim zarządza uporządkowała to miejsce i teraz chce postawić parkometr. Kto zapłaci za postój?

Jest wyremontowany parking, są nowe miejsca postojowe, a za niedługo pojawi się tam parkometr. Takie urządzenie przy budynku "Piast" na osiedlu Millenium chce ustawić Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Parkometr ma odstraszyć tych, którzy na parkingu zostawiają swoje samochody i idą na zakupy do pobliskiej galerii handlowej. W tym czasie z miejsc postojowych nie mogą korzystać mieszkańcy osiedla.

W Nowym Sączu pojawiły się nowe murale. Zobaczcie

Mnóstwo ludzi parkuje tam, wykorzystując mienie Spółdzielni dla własnych potrzeb, nie robiąc zakupów w domu handlowym Piast. Często zdarza się że są to pracownicy pobliskiego centrum handlowego, lub jego klienci. To powoduje, że mieszkańcy naszych bloków nie mają gdzie zaparkować swoich samochodów. – mówi Ryszard Jasiński, wice prezes Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Sączu. - Dlatego zdecydowaliśmy, że parking będzie płatny, klienci domu handlowego PIAST będą mieć określony czas na darmowy postój, a mieszkańcy bloków spółdzielni będą parkować za darmo.

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to:

Muszą jednak wyrobić sobie w Spółdzielni identyfikatory uprawniające do darmowego parkowania. Parkometry mają pojawić się w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE