Na razie będzie tylko remont. W przyszłości powstanie tam rondo.

2021-11-26 16:00
Będzie remont kolejnego skrzyżowania w Nowym Sączu
Autor: Darek Ryś Będzie remont kolejnego skrzyżowania w Nowym Sączu

Będzie remont kolejnego skrzyżowania w Nowym Sączu. Tym razem chodzi o miejsce, gdzie spotykają się ulice Lwowska, Prażmowskiego i Nowochruślicka. Umowa z firmą, która wygrała przetarg jest już podpisana.

Na razie na skrzyżowaniu Lwowskiej, Prażmowskiego i Nowochruślickiej zaplanowano wymianę asfaltu oraz ogólną poprawę bezpieczeństwa kierowców i pieszych. W przyszłości ma tam jednak powstać nowoczesne rondo.

W tym miejscu planujemy bezpieczne i wygodne rondo. Natomiast powstanie ono nie wcześniej jak za dwa, trzy lata. Projekt jest już prawie gotowy. Wiem jednak w jakim stanie jest to skrzyżowanie, dlatego zdecydowaliśmy się na remont, który już teraz poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych - mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Posłuchaj prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla

Prace na skrzyżowaniu ulicy Lwowskiej, Prażmowskiego i Nowochruślickiej mają się zacząć jeszcze w tym roku, ale wszystko zależy od pogody. W planach jest tam nie tylko wymiana nawierzchni asfaltowej, ale też chodników oraz ulicznego oświetlenia.

QUIZ: Znasz wszystkie plotki z tygodnia?

Pytanie 1 z 6
Gdy ostatnio Kim Kardashian i Pete Davidson pokazali się razem, komik miał...

W tym rejonie Nowego Sącza remontu doczeka się też ulica Westerplatte. W planach jest wymiana nawierzchni asfaltowej, przebudowa chodnika dla pieszych, a także wymiana oświetlenia ulicznego.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE