Na parkingu przy Piaście stanął parkometr. Kto zapłaci za postój, a kto zaparkuje za darmo?

2021-05-04 8:02 MR
parkometr przy piaście
Autor: Michał Rejduch Parkometr przy DH Piast na osiedlu Millenium

Pierwsza godzina za darmo, każda kolejna 3 złote. Na parkingu przy DH Piast na osiedlu Millenium stanął parkometr. Opłaty za postój pobierane są przez 24 godziny i przez 7 dni w tygodniu. Urządzenie ustawiła Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa do której należy parking. Wiemy kto może tam parkować za darmo.

Jak zapowiadali, tak zrobili. Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Nowym Sączu postawiła parkometr na parkingu przy PIAŚCIE. Pierwsza godzina postoju jest darmowa, a każda kolejna kosztuje 3 złote. Opłaty mają odstraszyć, tych, którzy blokują miejsca parkingowe mieszkańcom.

Pokazy ginących zawodów w sądeckim skansenie

Mnóstwo ludzi parkuje tam, wykorzystując mienie Spółdzielni dla własnych potrzeb, nie robiąc zakupów w domu handlowym Piast. Często zdarza się, że są to pracownicy pobliskiego centrum handlowego lub jego klienci. To powoduje, że mieszkańcy naszych bloków nie mają gdzie zaparkować swoich samochodów. – mówi Ryszard Jasiński, wice prezes Grodzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Sączu. - Dlatego zdecydowaliśmy, że parking będzie płatny, klienci domu handlowego PIAST będą mieć określony czas na darmowy postój, a mieszkańcy bloków spółdzielni będą parkować za darmo.

Pomysł nie spodobał się kierowcom. Ci uważają, że w mieście jest za dużo płatnych parkingów.

POSŁUCHAJ: Co myślą kierowcy o parkometrze ustawionym przy Piaście

Mieszkańcy osiedla Millenium na parkingu mogą zostawiać swoje samochody bez opłat. Muszą jednak wyrobić sobie darmowe identyfikatory.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl