Jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa nowego mostu na rzece Kamienicy

i

Autor: Darek Ryś Jeszcze w tym roku ma ruszyć budowa nowego mostu na rzece Kamienicy

Na ten dzień mieszkańcy Nowego Sącza i Kamionki Wielkiej czekali długo. Może ruszać budowa mostu na Kamienicy!

2022-10-14 16:15

Jeszcze w tym miesiącu, albo na początku listopada zacznie się budowa nowego mostu na rzece Kamienicy pomiędzy Nowym Sączem, a gminą Kamionka Wielka. Miasto podpisało już umowę z firmą, która wygrała przetarg i zajmie się pracami w terenie.

Budowa jest możliwa, bo miasto dostało pieniądze z rządowego programu Polski Ład. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to nowym mostem pomiędzy Nowym Sączem, a Kamionką Wielką będzie można przejechać latem przyszłego roku.  

Nowy most ma mieć ponad 80 metrów długości, dwa pasy dla samochodów, a także ścieżkę pieszo rowerową.  Prace będą kosztować niecałe 14 milionów złotych.

Mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel

Most na rzece Kamienicy przez fatalny stan techniczny zamknięto w czerwcu 2020 roku. Od tego czasu samochody jeżdżą tymczasową przeprawą wypożyczoną z Agencji Rezerw Strategicznych. 

QUIZ. Czy znasz stare polskie piosenki wojskowe? Same klasyki, 7/10 to mus!

Pytanie 1 z 10
Uzupełnij tekst piosenki. "Dziś do ciebie przyjść nie mogę / Zaraz idę..."

Na czas budowy przejazd przez ulicę Kamienną w Nowym Sączu będzie możliwy, bo do końca 2023 roku miasto może korzystać z mostu wypożyczonego przez Agencję Rezerw Strategicznych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE