Młodzi sądeczanie poznali „Różne strony książki”. O co chodzi?

2021-11-04 7:41

Do wypożyczania i czytania książek zachęcali na różne sposoby. Zakończył się projekt pod hasłem „Różne strony książki”, który przez kilka miesięcy realizowała Sądecka Biblioteka Publiczna. Brali w nim udział młodzi mieszkańcy miasta. Jego głównym celem było promowanie czytelnictwa wśród młodych ludzi.

Biblioteka zapraszała twórców książek

Były spotkania z autorami i wydawcami książek, ale też interesujące warsztaty i zajęcia. Sądecka Biblioteka Publiczna podsumowała projekt pod hasłem „Różne strony książki”. W ramach projektu bibliotekę odwiedzali twórcy książek dotykowych, autor komiksów, ale też pisarze, dziennikarze czy rysownicy, którzy tworzą ilustrację do bajek. Młodzi sądeczanie brali także udział w konkursie plastycznym.

Happening z okazji 130-lecia Sądeckiej Biblioteki Publicznej

Na podsumowanie projektu zorganizowaliśmy konkurs plastyczny. Uczestnicy musieli narysować, albo namalować wymarzony dzień z ulubionym bohaterem książkowym. Prace były przeróżne i na bardzo wysokim poziomie. Te nagrodzone można oglądać na wystawie w Oddziale dla dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej – mówi Anna Kosowska – Zgrzeblak, koordynatorka projektu.

Sonda
Czy lubisz czytać książki?

Biblioteka promuje czytelnictwo wśród młodych

Sądecka Biblioteka Publiczna od wielu lat zachęca młodych sądeczan do odwiedzania i wypożyczania książek. Czytelnictwo promuje na wiele sposobów – między innymi organizując konkursy, czy spotkania z autorami książek, a także ciekawe zajęcia, pobudzające kreatywność dzieci. Wystawę prac plastycznych nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie można oglądać w Oddziale dla dzieci Sądeckiej Biblioteki Publicznej przy ul. Lwowskiej. Projekt „Różne strony książki” był

dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE