Małopolska gotowa do badań przesiewowych nauczycieli. Akcja ruszy w przyszłym tygodniu

2021-01-07 19:46
Małopolska gotowa do badań przesiewowych nauczycieli. Akcja ruszy w przyszłym tygodniu
Autor: Małopolski Urząd Wojewódzki Małopolska gotowa do badań przesiewowych nauczycieli. Akcja ruszy w przyszłym tygodniu

Małopolska jest przygotowana do badań nauczycieli pod kątem korona wirusa. Tak zapewnia wojewoda małopolski, który zorganizował wideokonferencję ze służbami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie takich badań w regionie.

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita spotkał się wirtualnie z powiatowymi inspektorami sanitarnymi, małopolską kurator oświaty oraz dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie i małopolskim państwowym wojewódzkim inspektorem sanitarnym.

Badania przesiewowe na obecność koronawirusa mają w Małopolsce objąć kilkanaście tysięcy nauczycieli z klas I-III oraz pracowników niepedagogicznych. Ruszą one na początku przyszłego tygodnia. W każdym powiecie akcja przygotowywana jest przez powiatowych inspektorów sanitarnych, a całość przedsięwzięcia koordynuje WSSE w Krakowie. Do jej przeprowadzenia wykorzystywane będą punkty drive-thru w szpitalach lub karetki wymazowe.

Zależy mi na tym, aby badania przebiegły sprawnie. Dziękuję za zaangażowanie, a także za wymianę informacji. Przedsięwzięcie ma charakter nie tylko merytoryczny, ale także organizacyjny. Dziękuję zarówno Inspekcji Sanitarnej, jak i Małopolskiemu Kuratorium Oświaty: wszystkim, którzy dbają o spójność tych działań i koordynują przygotowania – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W Nowym Sączu stanęły punkty do zbiórki elektrośmieci

Jak wynika z raportów przedstawionych przez państwowych powiatowych inspektorów sanitarnych, przygotowania do przeprowadzenia akcji już zostały zakończone. Aktualnie tworzone są harmonogramy pobierania wymazów. Służby sanitarne są w stałym kontakcie z dyrektorami szkół, przekazując na bieżąco informacje. Inspektorzy współpracują także z przedstawicielami samorządów, jak również z Państwową Strażą Pożarną oraz Policją.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE