Małopolska czeka na turystów. Centra Informacji Turystycznej gotowe do sezonu wakacyjnego!

2022-06-17 18:08
Centra Informacji Turystycznej  gotowe do sezonu wakacyjnego!
Autor: UMWM Centra Informacji Turystycznej gotowe do sezonu wakacyjnego!

Podpowiadają jak i gdzie spędzić wolny czas, jakie wystawy zobaczyć i gdzie można popróbować regionalnych przysmaków. Do letniego sezonu turystycznego są gotowe Centra informacji Turystycznej w Małopolsce.

Na odwiedzających w całym regionie czekają biura, a także mapy, informatory, przewodniki oraz foldery. W niektórych CIT są też specjalne punkty, w których samemu można naprawić rower.

Niezależnie od tego czy jako cel podróży wybierzecie, tatrzańskie szczyty, beskidzkie szlaki, trasy rowerowe VeloMałopolska, jurajskie zamki, historyczne miasta regionu, czy sielskie wyżyny i pogórza pamiętajcie, że przemierzając Małopolskę zawsze macie dostęp do sprawdzonej informacji turystycznej. Dzięki Małopolskiemu Systemowi Informacji Turystycznej w każdej chwili dowiecie się, co warto zobaczyć w okolicy, gdzie się zatrzymać, zjeść lub w razie potrzeby uzyskać niezbędną pomoc – mówi Iwona Gibas z zarządu województwa.

W ramach MSIT w naszym regionie działa ponad 30 Punktów Informacji Turystycznej. Między innymi w Bochni, Krakowie, Krościenku nad Dunajcem, Krynicy, Limanowej, Muszynie, Nowym Sączu, Nowym Targu czy Zakopanem.

Mówi Małgorzata Kalczyńska z Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu

Na fanów nowoczesnego zwiedzania i nowinek technologicznych czeka też aplikacja na urządzenia mobilne VisitMałopolska. Aplikacja zapewnia bieżący dostęp do potrzebnych informacji, map czy planera podróży.

Dzięki wykorzystaniu technologii rozszerzonej rzeczywistości otrzymamy wskazówki o tym co warto odwiedzić w miejscu, w którym aktualnie się znajdujemy, a dzięki obecnych w wielu atrakcjach turystycznych beaconach dowiemy się wszystkiego o odwiedzanym obiekcie za pośrednictwem smartfonu.

QUIZ: Jak dobrze znasz bohaterów serialu "Rolnicy. Podlasie"?

Pytanie 1 z 18
Z czego słynie gospodarstwo Gienka i Andrzeja?

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE