Komunikacja

Małe autobusy wyjadą na ulice Nowego Sącza jeszcze w tym tygodniu [ZDJĘCIA]

2023-05-29 10:00

Nowe autobusy wyjadą na ulice Nowego Sącza. Będą to niewielkie pojazdy, które na pokład zabiorą maksymalnie 23 pasażerów. Są szanse, że pojazdy zobaczymy na ulicach Nowego Sącza jeszcze w tym tygodniu.

Nowe autobusy ma MPK Nowy Sącz

Autobusy mają być wykorzystywane na mało obleganych liniach. To na razie program pilotażowy. Na razie MPK ma dwa takie autobusy. Spółka wzięła je w leasing. Główną zaletą ich jest niskie zużycie paliwa. Jeden taki pojazd kosztuje 190 tysięcy złotych. MPK zapłaciło za nie po 19 tysięcy złotych. Resztę będzie spłacać z różnicy kosztowe w spalaniu paliwa. A ta, jak zaznacza prezes MPK, jest duża.

ESKA LET'S BIKE 2023

Duży autobus na 100 przejechanych kilometrów spala 35 litrów, ten mały 12 litrów. My w planach mamy wykorzystanie takich autobusów na poziomie 200 km dziennie. Nawet gdy nie będzie jeździł codziennie, to i tak ratę pokryje ta różnica z paliwa — mówi Jerzy Leszczyński, prezes MPK Nowy Sącz.

Nowy Sącz. Kiedy nowe autobusy wyjadą na ulice miasta?

Autobusy mają się pojawiać na liniach kursujących po Nowym Sączu poza godzinami szczytu, kiedy ruch pasażerów jest mniejszy. Na razie MPK nie chce zdradzać, na jakich. Mamy się tego dowiedzieć w najbliższych dniach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE