Literacki pociąg z Nowego Sącza do Piwnicznej. Przejazd jest darmowy!

2022-05-12 7:51
Dworzec Kolejowy w Nowym Sączu
Autor: Darek Ryś Dworzec Kolejowy w Nowym Sączu

Nietypowy pociąg przejedzie przez Sądecczyznę. Będzie można w nim posłuchać koncertu muzycznego oraz poetów, czytających swoje wiersze. W sobotę z Nowego Sącza do Piwnicznej wyruszy pociąg literacki. Z okazji Tygodnia Bibliotek taki przejazd organizują PKP i Sądecka Biblioteka Publiczna.

W sobotę rano warto pojawić się na dworcu PKP w Nowym Sączu

Wypożyczanie książek będą promować na dworcu kolejowym. Mowa o pracownikach Sądeckiej Biblioteki Publicznej z Nowego Sącza, którzy w sobotę zorganizują akcje „Kolej na książkę”. To w ramach Tygodnia Bibliotek, który trwa w całej Polsce. Całość rusza w sobotę, 14 maja o godzinie 9. W planie jest mobilna biblioteka, spotkanie z bohaterami bajek, ale też wycieczka literackim pociągiem do Piwnicznej.

Wyremontowana czytelnia dla dzieci w Sądeckiej Bibliotece

W pociągu czeka nas wspaniały koncert Tomasza Szołdrowskiego, akcja wymiany książek, czy spotkania z postaciami z bajek. Przed godziną 11 dotrzemy do Piwnicznej-Zdój, gdzie odbędzie się spotkanie z aktorem teatralnym i filmowym Marianem Dziędzielem – mówi Marek Rylewicz, dyrektor Sądeckiej Biblioteki Publicznej.

Znasz te zabytki? Sprawdź, czy wiesz skąd pochodzą [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Największy zamek na świecie pod względem powierzchni znajduje się w:

Piknik czytelnicy na nowosądeckich plantach

Pociąg wyjedzie z Nowego Sącza o godzinie 10:28 z Dworca PKP. Powrót z Piwnicznej planowany jest około godziny 13:20. Akcję Sądecka Biblioteka Publiczna organizuje z okazji trwającego w całej Polsce Tygodnia Bibliotek. W niedziele z tej okazji odbędzie się piknik czytelniczy na nowosądeckich plantach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE