Krzysztof Dydo opowiedział o swojej pasji. Muzeum przygotowało wywiad z kolekcjonerem

2021-02-04 12:30
Muzeum Okręgowe nagrało wywiad z kolekcjonerem Krzysztofem Dydo
Autor: Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu Muzeum Okręgowe nagrało wywiad z kolekcjonerem Krzysztofem Dydo

Miało być spotkanie z odwiedzającymi, jest wywiad, który przygotowali pracownicy Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. W budynku głównym od kilku miesięcy wiszą plakaty z kolekcji Krzysztofa Dydo. Pandemia pokrzyżowała plany i nie można zorganizować prelekcji, ale za to powstał ciekawy film.

Muzeum Okręgowe z Nowego Sącza zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Dydo. Ten jednej z najbardziej znanych kolekcjonerów plakatów opowiada o swojej pasji, o tym jak zdobywał zbiory, i które z nich są najcenniejsze. Wszystkiego można dowiedzieć się z wywiadu, jaki przeprowadziła Justyna Stasiek – Harabin, kuratorka wystawy plakatów filmowych, które od kilku miesięcy wiszą w oddziale głównym muzeum przy ulicy Jagiellońskiej. Wywiad można już oglądać w serwisie youtube i na stronie internetowej muzeum.

Postanowiliśmy przyjść do do państwa domów w postaci rozmowy z kolekcjonerem – mówi Justyna Stasiek – Harabin z Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. - Krzysztof Dydo przyjechał do Nowego Sącza na nasze zaproszenie i opowiedział o swoich zbirach, o tym skąd wzięła się u niego pasja do zbierania plakatów. W filmie opowiada też o spotkaniach z innymi kolekcjonerami. Poza plakatami filmowymi Krzysztof Dydo zbiera również plakaty teatralne czy operowe.

Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?

Krzysztof Dydo w swoich zbiorach posiada ponad 30 tysięcy plakatów. Jest też założycielem Galerii Plakatu w Krakowie. W Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu można oglądać część jego kolekcji, która pokazuje artystyczne plakaty filmowe od lat 1945 do 2020 roku

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE