Kryte lodowisko w Nowym Sączu gotowe przed świętami? Są na to duże szanse

2021-11-18 12:00

Już za kilka tygodni ma być gotowe. Chodzi o kryte lodowisko, które powstaje przy ulicy Nadbrzeżnej w Nowym Sączu. Będzie można na nim się poślizgać rekreacyjnie, ale też rozgrywać mecze hokejowe.

Pierwsze kryte lodowisko w Nowym Sączu

Coraz więcej widać na budowie krytego lodowiska w Nowym Sączu. Obiekt powstaje przy ulicy Nadbrzeżnej w pobliżu basenu i hali sportowej. Prace idą zgodnie z planem. Będzie to pierwszy tego typu obiekt w Nowym Sączu. Są duże szanse na to, że z lodowiska skorzystamy jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Kocie planty w Nowym Sączu po remoncie

Prezydent Ludomir Handzel bardzo ciśnie wykonawcę, który buduje lodowisko, żeby było ono gotowe jeszcze w tym roku. Wykonawca obiecuje, że pierwsi łyżwiarze na lodowisku pojawią się  w święta. Tu warto dodać, że prace idą bardzo szybko, bo budowa lodowiska zaczęła się w wakacje – mówi Marcin Rojna, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu.

Sonda
Umiesz jeździć na łyżwach?

Treningi hokejowe i dyskoteki na lodzie w Nowym Sączu

Lodowisko będzie mieć wymiary 47 × 20 metrów. Taka powierzchnia bez problemu pozwoli na rekreacyjną jazdę na łyżwach, ale też organizacje treningów hokejowych. Podobnie jak w poprzednich latach MOSiR chce organizować „Disco on ice”, czyli popularne dyskoteki na lodzie dla łyżwiarzy. Takie spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem na innym lodowisku w Nowym Sączu, które od kilku lat zimą zaprasza miłośników ślizgania na Starą Sandecję. Teraz takie dyskoteki bezie można zorganizować pod dachem. Budowa krytego lodowiska ma kosztować 5 milionów złotych.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE