Krew polała się w Łącku. Ponad 13 litrów w kilka godzin. Sprawdź co się stało

2021-02-22 16:03 DR
Dużym sukcesem zakończyła się niedzielna akcja krwiodawstwa, którą zorganizowano w Łącku.
Autor: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu Dużym sukcesem zakończyła się niedzielna akcja krwiodawstwa, którą zorganizowano w Łącku.

Dużym sukcesem zakończyła się niedzielna akcja krwiodawstwa, którą zorganizowano w Łącku. W punkt pobrań zamienił się tamtejszy Zespół Szkół. Chętnych do podzielenia się tym cennym lekiem nie brakowało.

W sumie podczas niedzielnej akcji pod hasłem „Uratuj choć jedno życie” udało się zebrać 13,5 litra krwi, którą oddało  ponad 30 osób. Byli to nie tylko uczniowie, ale też absolwenci szkoły i strażacy.

Byłem pozytywnie zaskoczony, że tak dużo osób odpowiedziało na nasz apel. Miałem obawy, że w czasie pandemii ludzie będą się bali oddawać krew. Tymczasem, w szkole pojawiło się wielu chętnych – mówi Wiesław Prostko, dyrektor Zespołu Szkół im. św. Kingi w Łącku.

Mówi Wiesław Prostko dyrektor Zespołu Szkół im. św. Kingi w Łącku.

Akcję „Uratuj choć jedno życie” 26 lat temu wymyśliła nauczycielka Zespołu Szkół w Łącku Magdalena Jagieła. Dziś organizacją zajmuje się Klub Honorowych Dawców Krwi PCK - Łąckie krople krwi, a akcję współorganizuje Zespół Szkół imienia świętej Kingi w Łącku oraz Oddział Rejonowy PCK w Starym Sączu.

Ci, którzy w nie mogli pojawić się w Łącku krew mogą oddać każdego dnia w Nowym Sączu. Punkt Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa znajduje się przy ulicy Kazimierza Wielkiego 9A. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Mundurowi oddawali krew