Kręci ich mundur i wojskowa dyscyplina. Kolejne osoby dołączyły do Strzelca w Nowym Sączu!

2021-10-23 13:30
Kolejne osoby dołączyły do Strzelca w Nowym Sączu
Autor: Darek Ryś Kolejne osoby dołączyły do Strzelca w Nowym Sączu

Na ten dzień czekali ponad 2 lata. Chodzi o tradycyjną przysięgę młodych Strzelców na Rynku w Nowym Sączu. Rok temu przez pandemię koronawirusa takiego wydarzenia nie można było zorganizować. W tym roku się udało.

Tym razem na rynku w Nowym Sączu pojawiło się prawie 250 młodych ludzi, którzy zakochali się w mundurze i wojskowej dyscyplinie. Dla jednych to fajna przygoda i okazja do sprawdzenia się, a dla innych rodzinne tradycje. Co ciekawe mundur coraz częściej zakładają nie tylko chłopcy, ale też dziewczyny.

Posłuchaj młodych strzelców i szefa jednostki Sławomira Szczerkowskiego

Tu warto dodać, że Jednostka Strzelecka 2006 Nowy Sącz w tym roku kończy 30 lat. Wszystko zaczęło się w 1991 dzięki pierwszemu dowódcy Januszowi Szczerkowskiemu, który postanowił utworzyć Sądecki oddział tej organizacji. Na początku Jednostka składała się z 2 strzelców, ale chętnych cały czas przybywało. Po miesiącu jednostka liczyła już 40 członków, a dwa miesiące później prawie 100 osób. W kolejnych latach mundurowych cały czas przybywało. Dziś młodych strzelców jest blisko pół tysiąca.

Strzelcy z Nowego Sącza chętnie pomagają też mieszkańcom miasta i regionu w różnych sytuacjach kryzysowych, a także w codziennym życiu. Strzelcy mocno angażowali się między innymi w działania przeciwpowodziowe, a ostatnio także w walkę z pandemią koronawirusa.

Jednostka na swoim koncie ma też sporo sukcesów w licznych zawodach zarówno lokalnych, wojewódzkich, ale też krajowych. Takich jak na przykład Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE