Kończy się remont budynków Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego [ZDJĘCIA]

2022-08-18 14:00

Prace kosztowały ponad milion złotych i trwały dwa lata. Karetki dostaną odświeżone garaże, a ratownicy medyczni nowe pomieszczenia. Cały teren przy ul. Śniadeckich zyskał już nowe ogrodzenie.

Dwa lata generalnego remontu

Dobiegają końca remonty na terenie siedziby Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Prace rozpoczęły się dwa lata temu. Po generalnej modernizacji jest między innymi duży budynek, w którym mieszczą się garaże. Pieniądze na remont pochodzą z budżetu Pogotowia. Budynki nie były remontowane od kilkudziesięciu lat. Nie nadawały się do bezpiecznego użytkowania. Wszystkie prace to kontynuacja założeń Programu naprawczego wdrożonego w Pogotowiu w 2019 roku po objęciu funkcji dyrektora przez Bożenę Hudzik.

Nowy oddział centrum krwiodawstwa w Nowym Sączu

W ubiegłym roku przeprowadziliśmy remont dużego budynku garażowego z zewnątrz – mówi dyrektor SPR Bożena Hudzik. – Teraz kończymy prace wewnątrz. Dzięki modernizacji udało nam się wydzielić dodatkowe pomieszczenia, w których znajdzie się archiwum i magazyn środków dezynfekcyjnych. Ponadto, stworzyliśmy przestrzeń dla ratowników wracających po wyjazdach do pacjentów covidowych.

Sonda
Czy zdarzyło Ci się czekać długo na pogotowie ratunkowe?

Ułatwienia dla ratowników medycznych

W budynku znalazła się komora dekontaminacyjna dla ratowników, pomieszczenie do dezynfekcji rąk i bezpośrednie przejście do karetki, która również będzie poddana dekontaminacji. To znacznie ułatwi pracę i ograniczy niebezpieczeństwo ewentualnego rozprzestrzeniania się wirusa. Koszt montażu ogrodzenia to 600 tysięcy złotych, remont budynku garażowego – 400 tysięcy złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE