Kolejna część alei Piłsudskiego będzie wyremontowana. Wiemy, kiedy ruszą prace!

2021-05-26 8:47
remont
Autor: Darek Ryś

Kolejny odcinek alei Piłsudskiego w Nowym Sączu będzie wyremontowany. Tym razem ekipy remontowe zabiorą się za równoległą nitkę do tej, która już została naprawiona. Prace będą poważne, dlatego kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Wiemy kiedy ruszy remont.

Będzie remont kolejnej części alei Piłsudskiego w Nowym Sączu. Część pieniędzy na takie prace miasto dostanie z Ministerstwa Infrastruktury. To ponad 2 miliony złotych. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to remont kolejnej części Alei Piłsudskiego powinien zakończyć się jeszcze w tym roku.

Raport z anteny 25.05, godz.10

Chodzi o odcinek dwukilometrowy, równoległy do tego, który był wyremontowany w zeszłym roku. Całość ma kosztować 5 milionów złotych. Remontu doczeka się odcinek od tak zwanego dzikiego ronda do wiaduktu kolejowego. Chcemy tam wykonać generalny remont tej ulicy, wymianę podbudowy, nowe warstwy asfaltu i krawężniki – mówi prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

W 2020 roku odnowiono nitkę wyjazdową z Nowego Sącza w kierunku Krynicy-Zdroju, a w 2017 fragment od ulicy Pierwszej Brygady do Ronda Solidarności. Jeżeli uda się uzyskać wszystkie zgody i pozwolenia, to są szanse na to, że prace ruszą jeszcze w lipcu. Remont ma się zakończyć w tym roku.

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE