Tajemniczy schron znaleziono w konstrukcji starego mostu w Kurowie

i

Autor: GDDKiA/FB Tajemniczy schron znaleziono w konstrukcji starego mostu w Kurowie

Jakie tajemnice kryje stary most w Kurowie? Jedną właśnie odkryto!

2021-12-10 17:27

Tajemniczą komorę w przyczółku starego mostu w Kurowie znaleźli drogowcy, którzy pracują przy rozbiórce konstrukcji. Właz znajduje się na przyczółku starego mostu od strony Brzeska, gdzie ma być urządzony punkt widokowy.

Jak się okazało właz prowadził do komory o wysokości 2 metrów, szerokości 1,25 i długości około 6 metrów. Prawdopodobnie komora powstała w latach 1940-41 i była składem na amunicję lub pomieszczeniem technologicznym.

W miejscu, gdzie odkryto właz wstrzymano prace rozbiórkowe. Samą komorę zinwentaryzowano, zabezpieczono i zgłoszono do konserwatora zabytków - informuje GDDKiA na portalu społecznościowym

Rozburzanie starego mostu było możliwe po tym, jak pod koniec października puszczono ruch po nowym moście nad rzeką Dunajec, który powstał poniżej wyburzanej przeprawy. Nowa przeprawa nad rzeką Dunajec w Kurowie ma ponad 600 metrów długości i prawie 18 metrów szerokości. Jest chodnik dla pieszych i ścieżka rowerowa.

Co wiesz o potrawach świątecznych?

Pytanie 1 z 12
Z czego powinien być tradycyjny kompot wigilijny?

Stary most w Kurowie który, właśnie znika z krajobrazu miał ponad 400 metrów długości i tylko 7, 5 metra szerokości. Most wybudowano w czasie II Wojny Światowej.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE