Serwisant rowerowy

i

Autor: Michał Rejduch Serwisy rowerowe mają teraz sporo pracy

Jak przygotować rower do sezonu wiosennego? Ekspert radzi [FILM]

2021-03-05 7:00

Poczuli wiosnę i ruszyli do serwisów rowerowych. Pełne ręce roboty mają teraz pracownicy takich właśnie punktów w Nowym Sączu. Fani dwóch kółek przywożą swoje rowery, bo przed sezonem trzeba je odpowiednio przygotować. Co możemy zrobić sami, a w przy czym niezbędny będzie serwisant?

Zanim wyjedziemy na ścieżkę, czy na ulicę swoje dwa kółka trzeba sprawdzić po zimie – przypominają specjaliści. Pracownicy serwisów rowerowych w Nowym Sączu mają teraz mnóstwo pracy. Na początek po zimowej przerwie swój rower trzeba umyć. Następnie warto obejrzeć dokładnie wszystkie łączenia śrubowe, mechanizmy, sprawdzić jak działają hamulce i przerzutki. Wszystkie te czynności możemy zrobić sami. Jeśli jednak na czymś się nie znamy, coś chcemy wyregulować lub nasze dwa kółka mają hamulce tarczowe, to w tym przypadku wizyta w serwisie jest obowiązkowa.

Jak przygotować rower do sezonu wiosennego

Samemu lepiej nie dokręcać wszystkich śrub. W okolicy kierownicy, przy mostku, kolejność ich dokręcania i siła decyduje o tym czy rower będzie funkcjonował tak jak powinien – wyjaśnia Marcin Kmiecik z jednego z serwisów rowerowych w Nowym Sączu. - Absolutnie samemu nie powinniśmy konserwować takich elementów jak hamulce hydrauliczne. Jeśli się na tym nie znamy, lepiej to zostawić serwisantowi.

Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ!

Pytanie 1 z 10
Jednostką siły jest:

Podstawowy przegląd roweru po zimie to w Nowym Sączu koszt od 40 do 80 złotych. W momencie, gdy zdecydujemy się na szczegółowe sprawdzenie z rozkręcaniem całego układu napędowego, prostowaniem i centrowaniem kół, sprawdzeniem łożysk oraz myciem i nakładaniem specjalnej powłoki ochronnej to koszt w okolicy 350 złotych. Taki serwis, w przypadku, gdy jeździmy tylko wiosną, latem i jesienią, rower powinien przejść raz na kilka lat.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE