Nowy most na Dunajcu w Kurowie rośnie w oczach.  Final prac w tym roku

i

Autor: GDDKiA w Krakowie Nowy most na Dunajcu w Kurowie rośnie w oczach. Final prac w tym roku

Idą jak burza. Coraz więcej widać na budowie nowego mostu na Dunajcu w Kurowie

2021-04-03 13:40

Szybko i bez problemów idzie budowa nowego mostu na Dunajcu w Kurowie koło Nowego Sącza. Gotowa jest już cała konstrukcja mostu, która połączyła dwa brzegi rzeki. Teraz trwa budowa pylonów, a także nasypów i dróg dojazdowych.

Nowy most na rzece Dunajec w Kurowie będzie miał 602 metry długości oraz prawie 18 metrów szerokości. Natomiast pylony będą się wznosić na około 33,5 metra od poziomu terenu. 

Pylony mostu w miejscowości Kurów nad rzeką Dunajec pną się do góry. Zaawansowanie prac w branży inżynierskiej wynosi 81 procent, a w drogowej ponad 62 procent. Wykonywane są kolejne warstwy nasypu - pisze na jednym z portali społecznościowych Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Przy tej okazji na odcinku dwóch kilometrów będzie zmieniony przebieg drogi krajowej numer 75 od parkingu w Tęgoborzu do skrzyżowania w Kurowie.

Umowę z wykonawcą na budowę mostu podpisano 10 czerwca 2019 roku. Koszt to ponad 189 milionów złotych. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to ruch po nowym moście na Dunajcu w Kurowie będzie puszczony już w październiku tego roku. Pozostałe prace będą kończone w kwietniu 2022 roku.

Co wiesz o polskich świętach?

Pytanie 1 z 10
Boże Ciało to święto:

Na jednym z przyczółków po starej przeprawie powstanie też punkt widokowy, z którego będzie można oglądać panoramę rzeki Dunajec. Do platformy widokowej dojedziemy zarówno od strony Brzeska, jak i Nowego Sącza. Wejście na platformę ma być darmowe.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE