Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa chce postawić na energię odnawialną

2021-04-08 8:07
Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa
Autor: Michał Rejduch Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa myśli o montażu paneli fotowoltaicznych

Na początek na budynku administracji, w przyszłości na blokach mieszkalnych. Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa myśli o założeniu paneli fotowoltaicznych. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy za prąd. Na początek spółdzielnia chce produkować dla siebie ekoenergię na budynku administracji przy ulicy Grodzkiej.

Jeszcze bardziej „eko” będzie Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Nowym Sączu. Na swoich budynkach chce zamontować panele fotowoltaiczne. Na początek takie urządzenia mają pojawić się na dachu siedziby administracji przy ulicy Grodzkiej. Jeśli panele się sprawdzą, to w przyszłości będą też zamontowane na innych budynkach i blokach.

W Nowym Sączu stanęły punkty do zbiórki elektrośmieci

Takie rozwiązanie daje dużo oszczędności - mówi Ryszard Jasiński, wiceprezes spółdzielni. - My najwięcej zużycia energii mamy wtedy, kiedy świeci słońce. Poza komputerami działa też klimatyzacja chłodząca pomieszczenia. To pożera duże ilości prądu. Jest to przedsięwzięcie jak najbardziej zasadne. Jeżeli to zadanie pilotażowe wypali, zacznie się bronić argumentami w postaci oszczędności pieniędzy za prąd, to wyjdziemy z tym zadaniem też na inne budynki administracyjne czy handlowe i niewykluczone, że również na budynki mieszkalne.

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie

Na razie to tylko plany. Na budowę fotowoltaiki na dachu budynku przy ulicy Grodzkiej musi zgodzić się Rada Nadzorcza Spółdzielni. Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa jest największą spółdzielnią w Nowym Sączu. Ma kilkadziesiąt bloków w Nowym i Starym Sączu, ale też pawilony handlowe oraz budynki administracji.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE