Dziś kolejna „Sobota paszportowa”. Można złożyć wniosek, ale też odebrać gotowy dokument

2022-05-14 11:04
Biuro paszportowe w Nowym Sączu będzie otwarte w sobotę
Autor: Darek Ryś Biuro paszportowe w Nowym Sączu będzie otwarte w sobotę

Nie tylko od poniedziałku do piątku, ale też w niektóre soboty można załatwiać sprawy związane z paszportami w Małopolsce. Sobotnie dyżury mają rozładować kolejki, bo po pandemii koronawirusa bardzo dużo osób zgłasza się do biur paszportowych.

Dodatkowy dyżury w biurach paszportowych zaplanowano już na sobotę 14 maja, a kolejny na sobotę 18 czerwca. W tych dniach punkty paszportowe w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu będzie można odwiedzać między godziną 8. a 15.

Wychodząc naprzeciw potrzebom Małopolan, organizujemy kolejną „Sobotę paszportową”. Ostatnia taka akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. 23 kwietnia przyjęliśmy 760 wniosków paszportowych i wydaliśmy 373 paszporty – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Mówi rzecznik prasowy wojewody małopolskiego Joanna Paździo

Ruch w biurach paszportowych w tym roku jest wyjątków duży. Od początku roku w całym regionie przyjęto już ponad 107 tysięcy wniosków. Dla porównania, w całym roku 2021 takich wniosków złożono nieco ponad 119 tysięcy. Szczególnie duże zainteresowanie paszportami widoczne było w marcu, kiedy to złożono 42 129 wniosków. W kwietniu takich wniosków złożono ponad 29 tysięcy.

Jak dobrze znasz polskie programy reality show? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto zwyciężył w pierwszej edycji "Hotelu Paradise"?

Pandemia korona wirusa spowodowała, że zainteresowanie paszportami było niewielkie. Dla przykładu w kwietniu 2019 roku złożono 20726 wniosków, w kwietniu 2020 tylko 28, a w kwietniu 2021 7996.

Punkty paszportowe w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu będą czynne nie tylko w najbliższą sobotę, ale także 18 czerwca.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE