Duże zmiany w szpitalu w Nowym Sączu. Prace kosztowały miliony złotych!

2021-09-20 16:00
Duże remonty w szpitalu w Nowym Saczu. Prace kosztowały wiele milionów złotych
Autor: Darek Ryś Duże remonty w szpitalu w Nowym Saczu. Prace kosztowały wiele milionów złotych

Przez kilka ostatnich lat szpital w Nowym Sączu był wielkim placem budowy. Dzięki temu mieszkańcy miasta i regionu leczą się teraz w bardzo dobrych i komfortowych warunkach. Prace kosztowały kilkadziesiąt milionów złotych. Co się zmieniło?

W szpitalu w Nowym Sączu podsumowano prace remontowo - budowlane, które sale chorych, poradnie specjalistyczne oraz gabinety lekarskie zmieniły dosłownie nie do poznania.

Modernizacja Szpitala Specjalistycznego imienia Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu była wielką inwestycją, która trwała kilka lat i kosztowała blisko 70 milionów złotych. Ponad 36 milionów pochodziło z Funduszy Europejskich, a około 30 milionów złotych dołożył samorząd Województwa Małopolskiego.

W ramach projektu wybudowano nowy pawilon ginekologiczno-położniczy, kotłownię, a także zmieniono lokalizację części oddziałów lub poradni. Między innymi Pulmonologii, Psychiatrii, Chorób Zakaźnych, Otorynolaryngologiczny, Rehabilitacyjny, Geriatryczny, Pediatryczny, Chirurgiczny dla Dzieci, Chorób Wewnętrznych, Onkologii Klinicznej oraz poradnie: Ginekologicznej, Zaburzeń i Wad Rozwojowych dzieci, Chirurgii Urazowo-Orotopedycznej czy Rehabilitacyjnej. Odnowiono też parkingi czy drogi wewnętrzne – mówi Lidia Zelek dyrektor szpitala w Nowym Sączu.

Mówi Lidia Zelek dyrektor szpitala w Nowym Sączu

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie

Remont przeszedł też budynek przy Alejach Wolności, gdzie mieści się Zespół Poradni Specjalistycznych.

W ostatnich latach szpitalne oddziały doposażono też w nowoczesny sprzęt medyczny. Między innymi aparaty USG, respiratory, defibrylatory, stoły operacyjne, aparaty do znieczulania, kardiomonitory, aparaty EKG, a także nowe łóżka, szafki przyłóżkowe, inkubatory dla wcześniaków, fotele dla rodziców i meble medyczne.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE