Duże zmiany w szpitalu w Nowym Sączu. Prace kosztowały miliony złotych!

2021-09-20 16:00
Duże remonty w szpitalu w Nowym Saczu. Prace kosztowały wiele milionów złotych
Autor: Darek Ryś Duże remonty w szpitalu w Nowym Saczu. Prace kosztowały wiele milionów złotych

Przez kilka ostatnich lat szpital w Nowym Sączu był wielkim placem budowy. Dzięki temu mieszkańcy miasta i regionu leczą się teraz w bardzo dobrych i komfortowych warunkach. Prace kosztowały kilkadziesiąt milionów złotych. Co się zmieniło?

W szpitalu w Nowym Sączu podsumowano prace remontowo - budowlane, które sale chorych, poradnie specjalistyczne oraz gabinety lekarskie zmieniły dosłownie nie do poznania.

Modernizacja Szpitala Specjalistycznego imienia Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu była wielką inwestycją, która trwała kilka lat i kosztowała blisko 70 milionów złotych. Ponad 36 milionów pochodziło z Funduszy Europejskich, a około 30 milionów złotych dołożył samorząd Województwa Małopolskiego.

W ramach projektu wybudowano nowy pawilon ginekologiczno-położniczy, kotłownię, a także zmieniono lokalizację części oddziałów lub poradni. Między innymi Pulmonologii, Psychiatrii, Chorób Zakaźnych, Otorynolaryngologiczny, Rehabilitacyjny, Geriatryczny, Pediatryczny, Chirurgiczny dla Dzieci, Chorób Wewnętrznych, Onkologii Klinicznej oraz poradnie: Ginekologicznej, Zaburzeń i Wad Rozwojowych dzieci, Chirurgii Urazowo-Orotopedycznej czy Rehabilitacyjnej. Odnowiono też parkingi czy drogi wewnętrzne – mówi Lidia Zelek dyrektor szpitala w Nowym Sączu.

Mówi Lidia Zelek dyrektor szpitala w Nowym Sączu

Remont przeszedł też budynek przy Alejach Wolności, gdzie mieści się Zespół Poradni Specjalistycznych.

W ostatnich latach szpitalne oddziały doposażono też w nowoczesny sprzęt medyczny. Między innymi aparaty USG, respiratory, defibrylatory, stoły operacyjne, aparaty do znieczulania, kardiomonitory, aparaty EKG, a także nowe łóżka, szafki przyłóżkowe, inkubatory dla wcześniaków, fotele dla rodziców i meble medyczne.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE