Czy mieszkańców Nowego Sącza czeka kolejna podwyżka opłat? Tym razem chodzi o śmieci

2022-11-24 15:58
Podwyżkę opłat za śmieci planuje Nowy Sącz
Autor: Darek Ryś Podwyżkę opłat za śmieci planuje Nowy Sącz

Czy mieszkańcy Nowego Sącza zapłacą więcej za śmieci. To okaże się już za kilka dni, bo 29 listopada. Właśnie wtedy miejscy radni mają zająć się tym tematem.

Jeżeli będzie zgoda radnych, to od nowego roku każda osoba, która mieszka w Nowym Sączu za odbiór odpadów zapłaci 28 złotych 18 groszy. Teraz to 19 złotych.

Władze miasta przekonują, że podwyżka jest konieczna, bo koszty odbioru i składowania śmieci z roku na rok są większe.

Firma, która wygrała przetarg na odbiór śmieci w 2023 roku za swoje usługi chce prawie 26 milionów złotych. Natomiast miasto chciało wydać około 21 milionów.

Dwa złote mniej zapłacą mieszkańcy domów jednorodzinnych, którzy mają kompostowniki. Na podobną promocję mogą też liczyć rodziny z Kartą Dużej Rodziny.  Nie zmieni się opłata za odbiór śmieci od firm i przedsiębiorców. W tym przypadku stawki zwiększono na początku tego roiku.

Czy rozpoznasz rośliny są związane z Bożym Narodzeniem? Sprawdź, czy na pewno znasz je wszystkie

Pytanie 1 z 9
To najpopularniejszy iglak na bożonarodzeniowe drzewko - wydziela piękny, żywiczny zapach
Świerk pospolity

Ostatni raz ceny śmieci w Nowym Sączu zmieniały się w 2020 roku. Wtedy stawka skoczyła z 7,50 na 19 złotych. Władze miasta proponowały wtedy 24 złote, ale wycofano się z tego pomysłu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE