Coraz więcej osób korzysta z darmowych posiłków. Tak jest w sądeckim Caritas

2022-12-06 13:35
posiłek
Autor: www.pixabay.com

Szybko rosnąca inflacja, powolny wzrost rent, emerytur i wypłat pensji, a do tego szalejąca drożyzna w sklepach. To właśnie powoduje, że najmniej zarabiających niekiedy nie stać na podstawowe produkty żywnościowe. Coraz więcej z nich zagląda do kuchni Caritas, gdzie może dostać za darmo ciepły posiłek.

Kup jeden produkt więcej i dorzuć się do akcji "Kilo"

Akcja „Kilo” cały czas trwa w Nowym Sączu. To zbiórka żywności dla podopiecznych Caritas, który działa przy parafii świętej Małgorzaty. Produkty spożywcze można wrzucać do specjalnych koszy, które są ustawione w sklepach na terenie Nowego Sącza. Warto kupić jeden produkt więcej i podarować go, bo potrzebujących cały czas przybywa, a w najbliższym czasie może być ich jeszcze więcej. To dlatego, że coraz większej liczby osób nie stać na jedzenie. Ci najmniej zarabiający wielokrotnie stają przed wyborem, na co wydać pieniądze – zapłacić rachunki, wykupić niezbędne leki, czy kupić coś do jedzenia.

Wolontariusze z Nowego Sącza w pochodzie z okazji swojego święta

Zauważamy, że przybywa osób potrzebujących. Często to osoby, które mają niskie renty, czy emerytury i potrzebują takiej pomocy. Wydajemy takim osobom żywność, między innymi, która pochodzi z akcji „Kilo” – podkreśla ksiądz Jerzy Jurkiewicz proboszcz parafii Świętej Małgorzaty w Nowym Sączu, przy której działa kuchnia Caritas.

Sonda
Dzielisz się świątecznymi zapasami z potrzebującymi?

Specjalnie oznaczone kosze znajdziemy w kilku sklepach spożywczych w Nowym Sączu. Akcja potrwa do świąt.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE