Co robić w weekend w Nowym Sączu? Sprawdź nasze propozycje!

2021-09-17 17:58
ratusz nowy sącz
Autor: Michał Rejduch

Dwa wolne dni, wcale nie trzeba wykorzystywać na siedzenie w domu. Można skorzystać z wielu propozycji, jakie przygotowano na ten weekend dla mieszkańców Nowego Sącza. W mieście organizowane są dwie duże imprezy.

W sobotę i niedziele odbędzie się zlot zabytkowych pojazdów. Będzie można je obejrzeć w miasteczku galicyjskim w Nowym Sączu, ale też w różnych miejscowościach na Sądecczyźnie. Tym razem w zlocie wezmą nie tylko samochody osobowe. Fani pojazdów z duszą zobaczą również zabytkowe motocykle, autobusy, czy samochody ciężarowe. W sobotę w Miasteczku galicyjskim będzie można je oglądać między 10 a 11, potem pojadą w trasę. W niedziele zobaczymy je na rynku miasteczka od 10 do 18.

W Nowym Sączu nadal trwa Sądecka jesień kulturalna, a to oznacza weekend pełen różnych wydarzeń artystycznych. W sobotę o godzinie 18 w Amfiteatrze przy ul. ogrodowej wystąpi grupa IRA. Zespół rockowy, pochodzący z Radomia, powstał w 1987 roku, a zadebiutował w roku 1988, na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Od tamtego czasu ma wierne grono fanów i łączy pokolenia. Dzień później w niedzielę na deskach Amfiteatru zagra grupa, która obchodzi swoje 30- lecie, czyli zespół Raz, Dwa, Trzy. W weekend nie zabraknie także propozycji teatralnych. Tym razem w Miejskim Ośrodku Kultury obejrzymy dwa spektakle. W sobotę to komedia “Kiedy kota nie ma…”, a w niedzielę „Akt równoległy”

Pokazy ginących zawodów w sądeckim skansenie

Weekend do naszych kin przyniósł nam kilka nowości filmowych. W nowosądeckich kinach mamy trzy premiery. To film komediowo – biograficzny NAJMRO. Kocha, kradnie, szanuje, jest także film familijny MAŁA WIELKA STOPA 2: W rodzinie siła, oraz dramat biograficzny WYSZYŃSKI – Zemsta czy przebaczenie.

Sonda
Czy dostałeś kiedyś przesyłkę, której nie zamawiałeś?

Coś dla siebie znajda także osoby, które chcą się wyrwać za miasto i na przykład obcować przyrodą. Sądeckie oddziały PTTK i PTT organizują w ten weekend kilka wycieczek. Można wybrać się w Beskid Niski na Jaworzynę Konieczniańską. Taką wycieczkę w niedziele organizuje PTTK albo tego samego dnia z przewodnikami PTT wybrać się na Minčol na Słowacji.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE